Klub BC Lokomotiva

Vítejte na stránkách badmintonového klubu “ BC LOKOMOTIVA „.

Sezóna 2016/2017

Ohlédnutí za sezónou 2015/2016

Tým C:

V minulém roce jsme založili již třetí tým, který si vzal na starosti Lukyn Zich. Jak to tak bývá tak začátky jsou vždy těžké , a hned v úvodu , nejednou , zpíval kanárek. Ale jak to u Lokomotivy bývá , tak se nedá zadarmo , a postupem času se každý krůček po krůčku zlepšoval. Asi největšího úspěchu dosáhli hráči v bratrovražedném derby proti UH. Hradišti, kdy urvali remízu. Z celkového počtu 10 týmů skončili na 9 místě.

V letošní sezóně 2016/2017 se průběžně tým pohybuje do 3. místa a při troše štěstí může pomýšlet na boj o postup do vyšší soutěže, tak uvidíme jak to dopadne….

Tým B:

V základní skupině 5. ligy , prošel tým hladce se 4 výhrama, 1 remízou a 1 prohrou na prvním místě. A čekal na semifinálového soupeře , který vzešel ze čtvrtfinálových soubojů. Soupeřem byla Jihlava „B“, kterou jsme porazili výsledky 4:4 a 6:2 a postoupili do finále. Ve finále jsme narazili na velice silný tým BADMEN Brno. Chybělo nám trošku štěstíčka , kdy jsme prohráli všechny 3 mužské singly ve třech setech , a tak jsme prohráli 2:6. Ale postupová šance žila ještě barážovým utkáním proti Žíznivému papouškovi. Utkání se odehrálo na neutrální půdě na Sprintu v Brně , kde jsme deklasovali soupeře výsledkem 7:1, a bylo rozhodnuto , tým BC Lokomotiva „B“ postupuje do 4. ligy.

V letošní sezóně 2016/2017 se tým pohybuje na prvním místě , největším soupeřem ve skupině je Jihlava „B“. I v letošní sezóně jsme si vzali nemalý cíl, zkusit postoupit ještě o jednu ligu výš ….

Tým A:

V základní skupině se 6 výhrama , jsme postoupili do semifinále a čekali na soupeře. V semifinále jsme narazili na Hodonín , a při hodně emotivních zápasech jsme je přehráli 6:2 a 6:2. Chuť po postupu byla obrovská , ale v cestě nám stál velice těžký soupeř Jihlava“A“, který má ve svých řadách výborné hráče , kteří stabilně hrávali 2.ligu. Zápasy to byli velice těsné , a tak jako „Bčku“ tak i „Áčku“ chybělo štěstíčko a tak smolně jsme prohráli 3:5, a čekali jsme na barážového soupeře z 2. ligy.

Štěstí v něštěstí se pro nás ukázal soupeř z Ivančic 66 , kdy číslo 66 znamenalo odkdy se tam badminton hraje. Celou skupinu hráli Ivančice ve druhé lize v neúplných sestavách , ale na baráž se poskládali v plné síle. Opět chybělo stěstíčko , a smolně jsme i v baráži prohráli 3:5 a zůstali ve 3.lize.

V letošní sezóně 2016/2017 chceme opět bojovat o 2. ligu , doufejme , že jsme si smůlu již vybrali a letos budeme mít víc štěstí.

Sezóna 2015/2016

V letošní sezóně jsme založili již 3. oddíl Kunovic „C“. Bčko a Ačko si vzali nemalý cíl , dostat se mezi 4 nejlepší , tak se nám to snad podaří.

Předcházející sezóna se nesla v duchu velkých předsevzetí. Tým B měl ambice postoupit mezi 4 nejlepší a utkat se o postup do IV. ligy a tým A měl přes sebou nelehký úkol obhájit účast ve III. lize. A jak to nakonec dopadlo ?

Tým B začal v základní skupině slibně , avšak 2 výhry , 2 remízy a 2 prohry , stačili pouze na 2. příčku. V playoff se tým utkal se sousedy z Uherského Brodu , po zápasech 5:3 a 3:5 , stejném počtu setů, se šli počítat míčky.  Větší míra štestí se přiklonila sympatickým hráčům z Brodu a tak poměrem 689:676 šli mezi 4 nejlepší a hráče Kunovic čekal boj o 5. místo s hráči VSK VUT Brno. Poměrem 6:2 a 6:2 zvítezili hráči Kunovic a zůstali stupýnek za svým předsevzetím.

Tým A vkročil do sezóny zápasem 0:8 a hned n azačátku bylo jasné , že to nebude nejjednodušší. Co oddíl to zvučné jména výborných hráčů : Chropyně – Schmied, Slavík ml, Sk Podolí -Sedláček, Štursa, Bár a ABC Brno – legenda Thomasz Mendrek. Jedna výhra, dvě remízy a tři prohry zajistili týmu z Kunovic 3. místo. Do playoff jsme nastoupili proti týmu SKP Kometa , který moc dobře známe , protože tam máme spoustu kamarádů. Zápasy to byly vyrovnané , avšak více badmintonového štěstí měli na raketách hráči z Brna a výsledkem 5:3 a 6:2 poslali Kunovice do boje o 5-6. místo proti SK Podolí , tentokráte „B“. Tým „B“ nebyl rozhodně horším týmem jako jejich Áčko , které jsme potkali v základní části , ba naopak. Ani v tomto dvojutkání nebylo štěstí nakloněno a po prohře 3:5 a remíze 4:4, už bylo zle, a šlo se do baráže , kde se utkali 3 týmy , a pouze jeden mohl zůstat ve třetí lize. Dne 17.5. jsme nastoupili v Brně na Sprintu proti celkům ABC Brno a RSC Brno „B“. Jelikož ABC Brno nebylo kompletní tak se všechny utkání skrečovali a vše rozhodl zápas mezi RSC Brno a Lokomotivou z Kunovic. To co se nám nedařilo celou sezónu se podařilo v posledním zápase , a suveréním výsledkem 7:1 a 15:2 na sety , jsme zachránili 3. ligu v Kunovicích a mohli jsme si s klidným svědomím začít užívat „badmintonových prázdnin“.

Sezóna 2014/2015

V letošní sezóně stojí před námi nemalý úkol, budeme se snažit o udržení se ve III. lize , kam jsme postoupili z prvního místa přes SK Veselý Brno. V přípravě nám pomáha zkušený špičkový trenér Tom Voves, tak budeme dělat maximum pro to , abychom ukázali, že do III. ligy právem patříme.

 

Sezóna 2013/2014

Tak a je to konečně tady , burčák již nám kvasí ve sklípku a my začínáme pilně trénovat na novou sezónu. Tak pojďme do toho první zápas vypukne 7.10.2013 v Kunovicích od 19:00 hod.

Kunovičtí badmintonisté dosáhli velkého úspěchu. Během 4 let vzniku badmintonového oddílu se již podruhé radovali z postupu do vyšší soutěže. Letošní postup je o to cennější , že postup do III. ligy zaručuje se utkávat již s poloprofesionálními hráči badmintonu. Cesta však k titulu nebyla vůbec jednoduchá. První zápas odehrála BC Lokomotiva Kunovice na domácí půdě 14.10. 2013 a vstoupila do nové sezóny výhrou 7:1 nad SK Podolí „C“. Nejtěžší zápas v základní skupině čekal Kunovice v Chropyni. Chropyně se svou 50. letou tradicí badmintonu má obrovskou základnu a proti Kunovicím nasadila i posily z II. ligy. Zápasy to byli vyrovnané , ale Kunovice ukázali týmovou sílu a nakonec zvítězili 5:3. Právě posila z II. ligy ukončila rekordní tříletou klubovou neporazitelnost dvojice z Kunovic Hladík-Doložílek, kdy v třísetové bitvě zvítězila chropyňská dvojice Zavadil-Slavík.st . Třetím celkem v základní skupině byl tým z Hamrů nad Sázavou , který sestoupil ze III. ligy , a tak se poprvé hráči z Kunovic mohli konfrontovat z III. ligou. Bez respektu vstoupili hráči Kunovic do prvního zápasu proti ex třetiligovému soupeři , a vítězstvím na půdě soupeře 5:3 ukázali , že by se s nimi mohlo počítat ve III. lize. Badmintonové zápasy se hrají formou dvojzápasu, jednou doma a jednou na půdě soupeře. Po 6 zápasech základní sezony skončil tým BC Lokomotivy na prvním místě bez jediné prohry a remízy, a tím si zajistil přímý postup do semifinále. Čtvrtfinálový zápas určil semifinálového soupeře Kunovicím celek ze Zlína a tak se mohlo opakovat semifinále z předchozí sezony , které skončilo smolně pro hráče z Kunovic po prohrách 5:3. Téměř v nezměněných sestavách se celky utkaly v dvojzápase během dvou dnů a tentokrát ze souboje vzešel vítězně tým Kunovic , kdy po dvou remízách 4:4 zvítězil rozdílem vítězných míčů. Cíl oddílu byl splněn, postoupit do finále a tam se porvat o postup do vyšší soutěže a splnit si tak sen se ocitnout v badmintonové elitě, kde jsou nejen kvalitní hráči z České republiky, ale i ze Slovenska a Rakouska. Měsíc měli hráči Kunovic na přípravu na finálový den , který se konal 5.4.2014 v Brně v krásné badmintonové hale na Kuklenské. Jelikož v Brně mají hráči Kunovic spoustu kamarádů , tak to vypadalo že Kunovičtí budou v Brně jako doma. V plné síle a s dobrou náladou vyrazili hráči Kunovic do Brna se poprat a postup do III. ligy s hráči SK Veselý Brno. Tým SK Veselý Brno měl hned od začátku ambice postoupit do vyšší ligy , naznačovala tomu i soupiska , kterou tvořili převážně Slovenští hráči. (otec a syn Ludíkovi, otec naší nejlepší hráčky badmintonu Kristýny Gavnholt). Finále mezi celky BC Lokomotiva Kunovice a SK Veselý Brno skončilo skrečí pro brněnský tým 0:8 a tak se z vítězství a postupu do vyšší soutěže radoval celek BC Lokomotiva Kunovice. K vítězství z IV. ligy smíšených družstev přidal celek Kunovic ještě titul ze čtyřdílné FZ FORZA TOUR 2013/2014 smíšených dvojic, která byla otevřena pro hráče po III. ligu.

play-off 2014 (28)

Sezóna 2012/2013

Tak již nám začala nová sezóna 2012/2013 , ve které máme nemalý cíl. Zda se ho podaří splnit , ukáže čas. V nové sezóně se klub obměnil, ale zdravé jádro zůstalo. Za zmínku stojí posila v podobě dlouholetého hráče Miloše Dokoupila, který hraje badminton tak dlouho , že když Miloš začínal, tak spousta z nás tahala na písku za sebou kačenku :-).

Věříme že Milošovi zkušenosti náš klub pozvednou a podáme překvapivé výkony….

Tak sezónu 2012/2013 máme již za sebou a tak můžeme rekapitulovat :

Sezónu jsme začali slibně a v základní skupině jsme skončili na pěkném druhém místě .

Do čtvrtfinále jsme dostali celek SK Podolí „C“ , dvakrát jim zazpíval kanárek a před námi stál velmi těžký soupeř , kamarádi ze Zlína . (http://www.youtube.com/watch?v=MaC-lX7FLjk) . V prvním zápase jsme se vydali do nedalekého Zlína v nejsilnější sestavě. Za stavu 3:3 vše bylo na raketách Toma v singlu a na kapitánovi a jeho parťačce , Tom nakonec podlehl v singlu a za stavu 4:3 pro Zlín už bylo zle. Sice jsme srovnali v mixu na 1:1 , ale ve třetím setu jsme podlehli rodině Zálešáků, kteří se připojili ke Zlínu z rozpaduvšího klubu III. ligy.

Doma jsme šli do zápasu s jasným cílem se poprat o postup do finále, a za stavu 3:0 pro nás jsme měli postup na dosah, jenže štěstíčko nám nepřálo , a Allivictus Zlín zaslouženě postoupil do finále po otočení zápasu na 5:3.

A tak jsme se dostali do souboje o 3. místo s SKP Kometa „B“ , kteří minulý ročník dostali nadílku 8:0. Jenže to bylo minulý rok, a letos nám to i s úroky vrátili. Za stavu 4:3 pro Kometu , kdy již otvírali šampaňské , tak kapitán v mixu spolu s parťačkou vedli 1:0 v záverečném zápase, a dělil nás jen jeden set od vítezství v poměru setů. Jenže „Komeťáci“ zabrali a urvali jeden – rozhodující set a tak mohli slavit pěkné 3. místo. Gratulujeme.

Naopak Zlín , postoupivší přes nás ve finále , resp. v baráži neuspěl, a tak se s nimi potkáme i v sezoně následující a snad teď bude stát štěstí na anši straně.

Sezóna 2011/2012

Před začátkem nové hrací sezóny 2011/2012 se klub rozdělil na dvě části,  TJ Lokomotiva Uherský Ostroh „A“ (resp. BC LOKOMOTIVA ) a TJ Lokomotiva Uherský Ostroh „B“.

Družstvo BC LOKOMOTIVA pod taktovkou Zdenka má v letošní sezoně nemalý cíl, dostat se do finálové skupiny a poprat se o co nejvyšší příčky. Cesta k finálové skupině není lehká , ale zatím se týmu daří. Už to není jen takové to pinkání , snažíme se trénovat , jezdit po kempech a po turnajích a sbírat drahocenné zkušenosti od zkušenějších hráčů.

Sezóna nám skončila a je čas na krátkou rekapitulaci. Tým skončil celkově na pěkném 3. místě z 15 celků. Když to vezmu zpětně, tak jsme splnili co jsme si předsevzali. Dokonce mít o trošku víc štěstí, tak jsme mohli pomýšlet o boj o 1. místo, ale štěstí nám nebylo nakloněno a hlavně Vranovice.Ty nás , po překvapivě jednoznačné výhře nad Želešicema , odsunuli z čela semifinálové skupiny a tudíž jsme hráli o 3. místo s SKP Kometa Brno „B“. Výsledky naleznete v záložce zápasy.

Sezóna 2010/2011

Historie klubu se datuje od sezóny 2010/2011 , kdy pod taktovkou Kuby, Kiwi a Vácy dali dohromady klub TJ Lokomotiva Uherský Ostroh. Sezóna to byla spíše taková rozkoukávací a tým skončil na 10. místě ze 12.

 

 

V neposlední řadě bych chtěl za sebe a za tým BC LOKOMOTIVA poděkovat všem našim sponzorům za ochotu nám finančně a materiálně vypomoci. Děkujeme.

Tým

BC LOKOMOTIVA

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *