BC Lokomotiva vs BC Premiera „B“

V pondělí 12.11. 2012 v 19:30 jsme doma v našem prvním domácím zápase přivítali favorita soutěže BC Premiera „B“, posílenou posilami z rozpaduvší předchozí Premiery „B“, která hrála 3 ligu JmOv.

1. Debl mužů:

Zdeněk a Mirek nastoupili jako obvykle k zahajovacímu utkání, za stavu 11:2 kdy si borci z Premiery nedokázali poradit s podáním , a ani udržet míček ve hře se zdálo , že o utkání je už rozhodnuto. A taky že bylo, stavem 21:6 jsem vyhráli, a do druhého setu jsme nastoupili trochu vlažněji , namlsaní z předchozího setu , jsme hráli o každý míček, ale díky zklidnění hry a hlavně zpřesnění jsme dotáhli i druhý set do vítězného konce , 21:19

Stav: 1:0

2. Debl mužů:

Jirka a Tom si chtěli spravit chuť , po předchozí prohře ve Vranovicích. Začátek prvního setu byl spíše oťukávající , a kluci poznali hned ze začátku sílu posily Premiery Honzy Licka, plnohodnotného hráče III. ligy. Jeho tvrdé smeče a technicky přesné údery zajistili první set pro hosty 21:17. Druhý set začali naši kluci lépe a zkrotili míček a s minimem chyb vybojovaly druhý set 21:19. Stav 1:1. Třetí, rozhodující set , se zopakovala situace ze setu prvního , naši borci začali „nalévat“ Honzíkom. Pod palbou smečí odvraceli jeden míč za druhým , a tak s obtížemi se dostávali do útoku. S konečným stavem 21:14 pro hosty.

Stav: 1:1

Debl žen:

Poprvé na kurtu se potkali Evča s Mončou , a holky předvedly pěkný zápas. Za hosty nastoupila další posila , Kamila Pospíšilova , hráčka II.ligy . Hned od začátku to neměli naše holky jednoduché , ale nezalekly se ,a zasypávali soupeřky jednou smečí za druhou. Ve vyrovnaném setu nakonec štěstíčko přálo hostům, 22:20. V druhém setu naše holky nepolevily a stále pokračovaly v aktivní hře , ale bohužel se projevila nesehranost ,a i druhý set nám o vlásek unikl, 21:19 pro hosty. Ale nato, že holky spolu hráli poprvé , a jsou čistě singlové hráčky , tak předvedly krásný výkon .

Stav: 1:2

1. Singl mužů:

K prvnímu zápasu za domácí klub nastoupil „nováček“ Miloš. Jeho prvním soupeřem byl Matěj „YESMAN“ a hned ze začátku dravec z Premiery , začal tahat bodíky na svoji stranu a v prvním setu vyhrál 21:17. V druhém setu Miloš začal diktovat tempo hry a za stavu 10:2 se zdálo , že má set jistý. Jenže Matěj „YESMAN“  ožil  a svou neskutečnou rychlostí začal zápas otáčet ve svůj prospěch. A i ve druhém setu ztrhl ve finiši vítězství na svou stranu, 21:19.

Stav: 1:3

Singl žen:

Na singl nastoupila Monča za stavu 1:3 , a bylo na ní korigovat stav. Monča se do soupeřky obula hned ze začátku a tvrdou hrou nutila soupeřku nejen dělat chyby , ale i si řádně zaběhala. V prvním setu vyhrála Monča 21:14, a vše se zdálo být na dobré cestě. I ve druhém setu Monča nic nenechala náhodě a aktivní hrou s přehledem vyhrála i druhý set 21:15. A tak vykřesala ještě naději na výhru.

Stav: 2:3

2. Singl mužů:

Mirek si odbyl premiéru na singlové dvojce, ale vůbec ho nečekal snadný soupeř. Ale Mirek , pod tíhou špatného stavu , začal zápas výborně a svou hrou si získával bodík po bodíku. Nakonec první set vybojoval Mirek 21:18 a měl dobře nakročeno do setu druhého. Po krásných , a hlavně vyčerpávajících, výměnách se zastavilo skóre na 19:17 a již chybělo málo a stav by byl 3:3. Jenže Petr Dušek zabral a obrátil stav, za infarktových výměn ,na 22:24 ve svůj prospěch. Třetí set pokračoval ve vyrovnané hře a jak tomu tak někdy bývá tak štěstíčko se od nás odvrátilo a Mirek třetí set prohrál 19:21.

Stav: 2:4

3. Singl mužů:

Tomáše čekal nelehký úkol, „musel“ vyhrát proti neznámé posile z VUT. V prvním setu klasicky se Tomáš zahříval , a oťukával soupeře, 15:21. Ale naše důvěra v Tomáše , jako našeho tahouna a singlovou jistotu na sbírání bodíku, nepolevila. A hned v druhém setu ukázal v čem jsou jeho přednosti. Soupeř se snažil získávat body tvrdými údery , ale Tom si s němy dělal co chtěl a obrátil vývoj hry na 1:1 stavem 21:17. Třetí set byl ve znamení Tomovi exibice, kdy soupeř nevěděl co má hrát, a s přehledem vyhrál 21:6.

Stav : 3:4

Mix:

Tradičně poslední a jako vždy rozhodující , byl MIX. Poprvé spolu nastoupili Zdenek s Evcou, byla to nejen premiéra v lize , ale i celková premiéra MIXU, kdy spolu nikdy nehráli. A nastoupivší posila Honza Lick jim to neměl moc ulehčit. Jenže hned od začátku se Zdenek s Evčou nenechali zaskočit , a začali aktivní hrou tvořit skóre ve svůj prospěch. První set bez větších obtíží vyhráli 21:15. Ve druhém setu soupeř přidal , a začala přestřelka v zadní části kurtu , kde se borci honili  křižnýmy údery, z jednoho rohu do druhého. Ve vyrovnaném druhém setu nakonec zaslouženě Zdenek s Evčou vyhráli 21:18 a zajistili tak spravedlivou remízu 4:4.

Konečný stav : 4:4